Apie mane

Mano istorija

Mano vardas Jokūbas. Esu mentorius bei asmeninių pokyčių konsultantas, padedantis kiekvienam žmogui grįžti į prigimtinį laimės jausmą bei tikrąją laisvę gyventi.

Esu įsitikinęs, kad kiekvienas žmogus gimsta su unikaliomis asmeninėmis savybėmis, o gyvenimo problemos kyla tada, kai tos gimtosios savybės – žmogaus sielos dovanos – užsidaro. Taip nutinka tada, kai susiduriame su draudimais, negatyvia kritika ar itin skaudžiomis patirtimis.

395474518 7566745276688906 6877513407424207765 n
415734516 454981290340222 1727695037230006833 n

Ir nors mes visi ateiname kaip skaisčios, tyros, laisvos sielos, tačiau per gyvenimą prisirenkame įvairių sąlygotumų, kurie mums uždeda ribas. Taip žmogus užsidaro į kiautą, kuris yra ne kas kitas, kaip visuomenės ar aplinkinių sukonstruota ,,dėžutė”, neturinti nieko bendro su žmogaus tikrąją esatimi.

Tad konsultuodamas bei mentoriaudamas asmeninės transformacijos kelyje, padedu rasti, pažinti, priimti bei ištraukti tai, kas susiję su vaikystės sąlygotumais bei skausmu, kuris slepiasi kūne įtampų pavidalu.

Tikiu, jog norint pasiekti vidinę transformaciją, neužtenka tik kalbėjimo – būtina regėti bei jausti tai, kas vyksta kūne. Priešingu atveju, situaciją galima apžvelgti tik iš paviršiaus, neužčiuopiant problemų šaknies.

Todėl mano konsultacijose darbas su kūnu yra sesijos pagrindas. Stebiu žmogaus kūno kalbą, o per individualiai skiriamas praktikas galiu įžvelgti jo kūno reakcijas bei pažinti problemų šaltinius.

Savo darbo taip pat neįsivaizduoju be nuodugnaus žmogaus pažinimo: kokia yra jo asmenybė, kas pas jį gyvenime vyksta, kokie gyvenimo įvykiai nuolat kartojasi. Mano tikslas – kuo nuoširdesnis bendravimas su klientu, kad galėčiau padėti personalizuotu, individualiu, jam geriausiu būdu ar metodika. 

Esu įsitikinęs, jog jeigu specialistas užduoda itin nuoširdų toną, tada ir klientas gali atsiverti ir iš tikrųjų išjudinti gilius skausmo, nerimo klodus bei kartu su specialistu atkapstyti problemų šaknis. Mano darbe nuoširdumas yra raktas bei pagrindas norint padėti žmogui gyti. 

Svarbu paminėti, jog su manimi dirbdamas žmogus gaus namų darbus, – įrankius, kurie užtikrins proceso tęstinumą ir po sesijų. Kasdieniai įrankiai – refleksiniai klausimai, meditacijos, laiškai bei įvairūs pratimai padeda žmogui tęsti nuoseklų darbą su savimi kelyje į transformaciją ir laisvę. 

Todėl mano darbas – tai mentorystė, nes žmogų lydžiu jo asmeniniuose procesuose ne tik konsultacijos metu, bet ir po jų.

Rytų filosofijoje, kuri man artima bei kurios vertybėmis vadovaujuosi savo darbe, sakoma, kad žmogus turi turėti mokytoją-mentorių. Tad ir savo konsultacijas pristatau kaip mentorystę, kad žmogus galėtų tapti laisvas, laimingas ir nepriklausomas savo gyvenimo kūrėjas. Itin svarbu pabrėžti nepriklausomybę – pats žmogus, neprisirišus prie mentoriaus, grįžta į laisvės ir meilės kelią kaip savarankiška ir pilnatviška asmenybė. 

Turėdamas stiprų vidinį pajutimą, empatiją bei intuiciją, galiu matyti, kokioje situacijoje žmogus yra, kur jam skauda bei kur slypi jo problemos. Kadangi giliai jaučiu, kaip žmogus jaučiasi, galiu padėti jam išbūti net ir pačiose sunkiausiose emocijose, o asmeninės tranformacijos kelyje duoti ne šabloninius sprendimus, bet unikalius, pagal kiekvieno žmogaus asmenybę bei gyvenimo patirtis pritaikytus vidinio darbo metodus.

Gražiausia mano darbo dalis – kai žmogus paleidžia susikaupusią įtampą, priima savo skausmą ir tampa iš tikrųjų laisvas. Nuosekliai taikome įvairias metodikas, skirtingų pratimų dinamiką ir aktyvų dialogą, kol žmogus įgyja aiškų suvokimą, kokie jo veiksmai atvedė iki tam tikrų situacijų. Taip žmogus savo paties išmintimi tampa laisvas nuo to, kas jį kankino ilgą laiką, – tada įvyksta tikroji sielos alchemija.

Tikiu, jog galiu padėti būtent todėl, kad prisitaikau prie kiekvieno žmogaus: prie to, kas vyksta būtent jo viduje, be išankstinių technikų ir šablonų taikymo. Kadangi esu baigęs hipnoterapijos mokymus (Rapid Transformational Therapy by Marisa Peer), koučingo mokymus (Tony Robinson) bei Geštalto terapijos kursus, savo darbe taikau tiek psichologijos ir hipnoterapijos teorijas, tiek praktinio koučingo metodus. Tikiu, kad žmogus turi tobulėti visą gyvenimą, tad ir baigęs kursus nenustoju mokytis bei nuolat tobulinu savo kompetencijas su įvairiais mentoriais bei mokytojais.

Kadangi pats turėjau gilią ir sudėtingą depresiją, ilgą laiką buvau užsidaręs savyje: aš žinau, ką reiškia būti nesuprastu, nemylimu, pačiam savęs bijančiu bei neturinčiu į ką atsiremti. 

Tačiau nuoširdaus ir sąžiningo darbo su savimi dėka, priėmus skaudžias vaikystės patirtis, aš atradau laisvę ir supratau, kad galiu būti mylimas, laisvas bei reikalingas būtent toks, koks aš esu. 

Iš savęs nepažįstančio ir savęs bijančio aš tapau laimingu vyru,  – žmogumi, kuriuo esu dabar. 

Todėl šioje iššūkių pilnoje kelionėje noriu padėti tiems, kuriems skauda, yra sunku bei kurie yra pasiryžę su tuo skausmu dirbti, tapti laisvi ir atrasti savo tikrąjį, neprimestą džiaugsmą. Mano auditorija – tai žmonės, kurie nori atrasti save – ne tą, kurį suformavo visuomenė, bet tą, kas jis iš tikrųjų yra – autentišką savo sielos būtį. 

Nuoširdžiai tikiu, kad pasitelkdamas jautrumą, empatiją bei švelnumą, kurio labai trūksta mūsų visuomenėje, aš galiu padėti žmogui įveikti sudėtingiausius jo gyvenimo etapus bei tapti laisvu, laimingu žmogumi – autentiško gyvenimo kūrėju.

mokymai internetu kaip būti laimingu

Gintaras Pociūnas

mokymai internetu kaip būti laimingu

Arnas Markevičius

mokymai internetu kaip būti laimingu

Nik Halik

graphic05 free img

Aptarkime kartu jūsų asmeninio augimo kelionę!