Meilė sau ir kitiems: kaip ją atrasti

Meilė sau ir kitiems: kaip ją atrasti

Meilė sau ir kitiems: kaip ją atrasti

Meilė yra vienas stipriausių jausmų, kuriuos galime patirti. Ji gali suteikti mums laimės, džiaugsmo ir pilnatvės jausmą. Meilė yra svarbi ir mūsų santykiuose su kitais žmonėmis. Ji padeda mums kurti stiprius, pasitikėjimu grįstus ryšius.

Tačiau daugelis žmonių sako, kad nejaučia meilės sau ar kitiems. Kodėl taip nutinka?

Kodėl mes nejaučiame meilės sau?

Yra daug priežasčių, kodėl mes galime nejausti meilės sau. Viena iš dažniausių priežasčių yra ta, kad esame užaugę šeimose, kuriose nebuvo rodomos meilės ir palaikymo. Mes galime būti patyrę fizinį ar emocinį smurtą, kuris mus privertė jaustis nevertais meilės. Arba mes galime būti patyrę nuviltybę meilės santykiuose, dėl to praradome pasitikėjimą savimi ir savo vertėmis.

Ką daryti, kad pradėtume jausti meilę sau?

Jei norime pradėti jausti meilę sau, turime pradėti nuo to, kad suprastume, kodėl jos nejaučiame. Turime pripažinti, kad esame nusipelnę meilės, kad esame verti būti mylimi. Turime pradėti rūpintis savimi, savo fizine ir emocine gerove. Turime daryti tai, kas mums teikia džiaugsmą ir pasitenkinimą.

Štai keletas konkrečių patarimų, kaip pradėti jausti meilę sau:

  • Leiskite sau jausti emocijas. Nesistenkite slopinti savo emocijų, net jei jos yra sunkios ar nemalonios. Leiskite sau jausti savo pyktį, liūdesį, baimę ir džiaugsmą.
  • Būkite atlaidūs sau. Visi darome klaidas. Būkite atlaidūs sau, kai klystate.
  • Pažadu laikymasis. Jei ką nors pažadėjote sau, stenkitės tą pažadą ištesėti. Tai padės jums jaustis pasitikinčiu savimi.
  • Rūpinkitės savimi. Stenkitės rūpintis savo fizine ir emocine gerove. Valgykite sveiką maistą, sportuokite, pakankamai miegokite ir skirkite laiko savo pomėgiams.

Kodėl mes bėgame nuo meilės?

Dažnai meilę uždarome dėl to, kad bijome būti pažeisti ar atstumti. Galime taip elgtis, nes buvome nuskriausti praeityje. Galime taip elgtis, nes nesame tikri, kad esame verti meilės.

Kaip atverti širdį meilei?

Jei norime atverti širdį meilei, turime pradėti nuo to, kad suprastume, kodėl jos bijome. Turime pripažinti, kad esame pasirengę būti mylimi ir kad esame verti būti mylimi. Turime pradėti mokytis pasitikėti savimi ir kitais žmonėmis.

Štai keletas konkrečių patarimų, kaip atverti širdį meilei:

  • Susitelkite į teigiamas mintis. Stenkitės galvoti apie tai, kas jums gražu, kas jums teikia džiaugsmą.
  • Pradėkite nuo mažų dalykų. Pradėkite nuo to, kad leiskite sau patirti mažus meilės gestus, pavyzdžiui, komplimentą ar apkabintį.
  • Būkite atviri naujiems santykiams. Jei esate pasirengę, nebijokite leisti sau įsimylėti.

Meilė yra galinga jėga, kuri gali pakeisti mūsų gyvenimą. Kai leidžiame sau jausti meilę sau ir kitiems, mes tampame laimingesni, sveiki ir pilnavertiški žmonės.

 

Taip pat apie mokymus galite paskaityti čia plačiau.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest